себељубец

мн. себељупци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 48072
Себељубив човек.
Англиски: egotist
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК