себеунижување

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 56234
Унижување на самиот себе.
Англиски: self-humiliation
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК