себереализација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Реализација на самиот себе, на себеси.
Англиски: self-realisation
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК