себеп

Види и: себап (м.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 36144
себап
Англиски: cause
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК