себеиспитување

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 27861
Испитување на самиот себеси, на своите ставови, дејствување и сл.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК