себаплија

Вид збор: Придавка
Кој прави добри дела.
Англиски: philanthropic
Употреба: Неменлив збор , Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК