сеач

Види и: сејач (м.)
мн. сеачи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 32358
сејач
Употреба: Земјоделство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК