сеачка

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 34794
сејачка
Употреба: Земјоделство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК