сеалка

мн. сеалки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 48116
сејалка
Употреба: Технологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК