сеалбански

сеалбанска
Вид збор: Придавка
Што се однесува на сите Албанци.
Примери:
сеалбанска прослава
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК