ројалист

мн. ројалисти
Вид збор: Именка, машки род
Приврзаник на кралска власт.
Англиски: royalist
Употреба: Политика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК