ројалистички

ројалистичка
Вид збор: Придавка
Ранг: 54605
Кој се однесува на ројализам и ројалист.
Англиски: royalist
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК