ројализам

ројализмот
Вид збор: Именка, машки род
Приврзаност кон кралска власт.
Англиски: royalism
Употреба: Политика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК