потентен

потентни
Вид збор: Придавка
Ранг: 24896
Што има потенција, силен, способен за вршење некаква дејност.
Англиски: potent
Изведенки
потентност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК