потајно

Вид збор: Прилог
Ранг: 8936
скришно, тајно
Англиски: secretly
Примери:
Потајно копнееше по неа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК