плукнува

Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 34069
од плукне.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК