писателка

мн. писателки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 10262
Жена писател.
Англиски: author
Употреба: Литература
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК