петкатница

мн. петкатници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 29752
Зграда на пет ката.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК