песоклив

песокливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 15301
Што содржи доста песок.
Англиски: sandy
Примери:
Песоклива земја.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК