педагогија

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 17757
Наука за воспитувањето, образованието и обучувањето на децата.
Англиски: pedagogics
Употреба: Образование
Изведенки
педагогика ж.
(ретко)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи