отсто

Вид збор: Прилог
Ранг: 13307
Процент изразен со број.
Англиски: percent Албански: përqind
Примери:
Платите со покачија за седум отсто.
5 отсто се за мене, како провизија.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи