Волча нога

Вид збор: Сложенка
Повеќегодишна ливадска лековита билка, диво нане.
Латински: Lycxopus europaeus Англиски: Gypsywort
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК