муслиманство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 39388
Исламска вероисповед, ислам; мухамеданство.
Англиски: Islam
Употреба: Религија
Примери:
Ширењето на муслиманството.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК