муслимански

муслиманскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 6161
Што е во врска со муслиман.
Англиски: moslem
Употреба: Религија
Примери:
муслиманско население
муслимански верници
FlexiMac
 менување на македонски глаголи