микроб

мн. микроби
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 23620
микроорганизам
Англиски: microbe
Употреба: Биологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК