микробиолог

мн. микробиолози
Вид збор: Именка, машки род
Специјалист по микробиологија.
Англиски: microbiologist
Употреба: Биологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК