меѓусебен

меѓусебни
Вид збор: Придавка
Ранг: 3676
Што се однесува на односот меѓу две или повеќе лица.
Англиски: mutual
Примери:
меѓусебна соработка
меѓусебни односи
Изведенки
меѓусебност ж.