крикетар

мн. крикетари
Вид збор: Именка, машки род
играч на крикет
Англиски: cricketer
Употреба: Спорт
Изведенки
крикетарски прид.
крикетарскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК