краснопис

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 16930
Вештина на убаво пишување.
Англиски: calligraphy
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК