костен

косниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на коските.
Англиски: osseous Албански: koci, ashti
Употреба: Анатомија
Примери:
Косна туберкулоза.
Cе лекува од косна туберкулоза.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи