кореноплоден

кореноплодниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на кореноплод.
Албански: zharzhoku
Употреба: Ботаника , Гастрономија
Примери:
Кореноплоден зеленчук.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК