дрскавица

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 48075
пролив
Англиски: diarrhea
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК