дренковица

мн. дренковици
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 54056
Ракија од дренки.
Албански: raki thane
Употреба: Гастрономија
Примери:
Шише дренковица.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи