Водици

Вид збор: Име
Ранг: 7134
Христијански празник што се слави на 19 јануари во чест на денот кога Исус Христос бил крстен во реката Јордан.
Употреба: Црковен термин
Примери:
Никогаш толку не студело на Водици.
Умре пред две години околу Водици.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи