анален

аналниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 18711
Во врска со задникот.
Англиски: anal
Употреба: Медицина
Примери:
анален отвор
анални хемороиди
анална циста
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК