аналгетик

мн. аналгетици
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 51087
Средство за смирување на болка.
Англиски: analgesic
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК