аналгезија

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Губење чувство за болка.
Англиски: analgesia
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК