анаконда

мн. анаконди
Вид збор: Именка, женски род
голема, неотровна змија
Латински: Eunectes Англиски: anaconda
Употреба: Зоологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК