анаболичен

анаболичниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на анаболици.
Англиски: anabolic
Употреба: Медицина
Примери:
анаболичен стероид
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК