Анадолија

Вид збор: Име
Ранг: 14006
Азискиот дел од Турција.
Англиски: Anatolia
Употреба: Географија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК