черешна

Види и: цреша (ж.)
мн. черешни
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 24460
цреша
Англиски: cherry
Употреба: Дијалектен збор
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК