тенеќе

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 11984
тенекија
Англиски: sheet metal
Употреба: Разговорно
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК