татлија

мн. татлии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 25487
Вид ориентална слатка, од пченичен гриз, попарена со шербет.
Англиски: sweet Турски: tatlı Албански: tatli
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи