сламарница

мн. сламарници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 20912
плевна
Англиски: barn
Употреба: Земјоделство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК