сламарник

мн. сламарници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 12034
сламарица
Англиски: hay mattress
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК