масат

мн. масати
Вид збор: Именка, машки род
Челична брусилка за ножеви.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК