масажер

мн. масажери
Вид збор: Именка, машки род
Апарат со кој се прави масажа.
Употреба: Медицина
Примери:
масажер за стапала
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК