масажен

масажниот
Вид збор: Придавка
Што служи за масажа.
Примери:
Масажно масло.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК