масажа

мн. масажа
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 44154
Триење на телото од медицински или козметички причини.
Англиски: massage
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК