мазник

мн. мазници
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 9245
Вид пита со маст, масло.
Англиски: pie Албански: lloj pete
Употреба: Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК